Професія ІТ-спеціаліста сьогодні престижна, затребувана і високооплачувана. Все більше українців опановують фах: хтось отримує інженерну спеціальність у вузі, хтось перекваліфіковується на курсах. Про те, як виглядає сьогодні середньостатистичний український «айтішник», яку освіту має та чим займається у вільний час – у новому дослідженні Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Не більше 15% резюме у проф. області інформаційні технології, телекомунікації, програмування на сайті hh.ua – це резюме від представниць прекрасної половини людства. Всі інші – від чоловіків. При цьому жінки надають перевагу посадам у навколо технічних сферах. Однак з кожним наступним роком жінки все частіше звертають увагу на галузь. І це цілком очевидно, адже IТ стрімко розвиваються, професія є популярною, престижною і гарно оплачуваною. Основна частина IT-спеціалістів – це молодь віком від до 22 до 35 років.
Понад 60% фахівців мають закінчену вищу освіту. Проте варто відзначити, що сьогодні, роботодавці при працевлаштуванні кандидата більше звертають увагу на реальні знання і практичні навички, аніж на диплом і назву ВНЗу. Крім того, у сфері ІТ є поширеною практика, коли спеціалісти не закінчували виш за даним напрямком, а перекваліфікувалися, отримуючи знання на курсах та під час навчальних програм.
ІТ-фахівці – це ті спеціалісти, які відрізняються гарним знанням іноземним мов, особливо¸ англійської. Кожна друга вакансія для працівника сфери вимагає гарне знання іноземної мови. Співбесіди теж доволі часто проходять саме на англійській.
Серед спеціальностей найпопулярніша – розробники, 40% резюме. 20% - це тестувальники, по 10% резюме – від менеджерів проектів та системних адміністраторів.
Досвід роботи від 3 до 5 років мають третина представників професії. Найбільший відсоток вакансій припадає на Київ. В столиці працює близько 42% всіх ІТ-спеціалістів.
На запитання: «Чому обрали IТ?» 30% відповідають, що головна причина в зацікавленості технологіями. 22% обирають IT через високі зарплати, 18% вбачають в ІТ гарні перспективи кар’єрного зростання. Серед інших популярних причин – перспектива переїзду за кордон та можливість працювати за гнучким графіком.
Серед улюблених занять айтішників на дозвіллі – читання наукової та професійної літератури, комп’ютерні ігри, подорожі, відвідування кінотеатрів та виставок.
Щодо заробітних плат, то сфера ІТ є однією з найбільш високооплачуваних, а IТ-спеціалісти – це ті фахівці, які на сьогодні можуть розраховувати на гідну оплату праці. Однак зарплатна «вилка» дуже широка. І може варіювати від 5-6 тис. грн. для початківця на посаді системного адміністратора в регіоні до 2-3 тис. дол. для керівника проекту у великій українській чи міжнародній компанії.
І хоча у зв’язку з високою престижністю і популярністю проф. області до ІТ йде все більше спеціалістів і конкуренція серед представників сфери зростає, знайти хорошу роботу в галузі не складно. Все залежить від реальних знань, практичних вмінь та компетенцій кандидата на посаду. Чим вони вищі, тим легше знайти достойну роботу.
Дані були отримані в результаті аналізу більш ніж 77 тис. активних резюме ІТ-спеціалістів на Міжнародному кадровому порталі hh.ua у жовтні 2016 року.
13 декабря 2019 г в Киеве Состоялось итоговое ежегодное мероприятие года - Новогодний CIO-Jazz, где у участники познакомились с опытом коллег, пообщались с компаниями, представляющими новые технологии, а также приняои участие в традиционной дискуссии в стиле IT-Jazz на тему Изменения VS Стабильность ( "Изменения невозможн (ы/а) стабильность!" - где запятая? :) ).
Конференц-часть CIO-Jazz состоялась в Бизнес-школе КРОК, а Новогодняя вечеринка, как всегда, в Бочке на Крещатике.
23 октября 2019 года г.Киев (10.00-17.30). срстоялся осенний MBA IT-Jazz - уникальное мероприятие, практическая конференция, направленная на повышение уровня владения управленческими навыками и способствующая росту личной и профессиональной эффективности ИТ-руководителя.
С 1 октября 2019 года стартует программа по обеспечению технических ВУЗов Украины новейшим программным обеспечением для разработки радиочастотных (РЧ) и сверхвысокочастотных (СВЧ) устройств NI AWR Design Environment.
Цель программы - обеспечить возможность использования студентами современных решений NI AWR, показать преимущества работы в легальном программном обеспечении.
Компания Moyo - крупнейшая сеть магазинов электроники, бытовой техники и других потребительских товаров, совместно с Softprom by ERC - Advanced Consulting Partner в сети Amazon Web Services, объявили об успешной реализации ИТ-проекта на платформе AWS. Для стабилизации и увеличения доступности e-commerce платформы было выбрано решение на базе Amazon AWS как альтернатива предыдущему облачному провайдеру.
Для миграции выбрали услуги аренды виртуальных машин и база данных, как сервис. В качестве сопровождающих также подключены сервис Route 53 для управления и защиты DNS, облачное дисковое хранилище для бэкапов.
12 червня Уряд ухвалив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціонування офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади».
23.11.2018Интервью Андрея Гончаренко (CIO Аптека низких цен) каналу Perceptron. Робот-помощник в обслуживании клиентов / Сложности построения самой большой аптечной сети / Проблема последней мили при подключении интернета / Большая логистика, где управление только на информационном уровне и многое другое...
Более подробно смотрите в интервью Андрея Гончаренко каналу Perceptron.
Лучков Роман, CIO БаДМ: "У меня в карьере было немного компаний, и, несмотря на 20 страниц трудовой книжки, можно выделить три этапа построения карьеры: первая компания в которой я пробаботал 10 лет была телекоммуникационной (Оптима-телеком), вторая - сделала компетенции (qivi.ru - объединенная система моментальных платежей), третья компания в котрой я сейчас работаю, компания БаДМ."
Более подробно смотрите в интервью каналу Perceptron.
Более 10 лет консалтинговой деятельности в области ИТ позволили Владимиру превратить практические примеры в теоретические кейсы как на выступлениях клуба ИТ директоров, так и на отдельную секцию в MBA “Информационный менеджмент”.
Бузмаков Владимир, Председатель Актива Сообщества ИТ-директоров Украины, директор по консалтингу и учредитель консалтинговой компании «Супремум», идеолог и руководитель программы MBA IT (MBA «Информационный менеджмент») в Бизнес-школе КРОК.