Стартував перший в Україні конкурс ІТ-проектів з е-демократії EGAP CHALLENGE (e-Government for accountability and participation)
14 квітня стартував перший в Україні конкурс ІТ-проектів з е-демократії EGAP CHALLENGE, мета якого – створити нові інструменти, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності. Стартовий фонд підтримки IT-проектів на складає 4,5 млн грн. та внесок від бізнес-партнерів конкурсу.
EGAP CHALLENGE спрямований на розвиток е-демократії шляхом розробки інноваційних ІТ-рішень, що базуватимуться на потребах і запитах суспільства. Визначивши найбільш важливі сфери інтервенції, організатори конкурсу в першу чергу сфокусуються на підтримці інструментів, що допоможуть покращити взаємодію влади та громадян. Наприклад, сервісів, через які громадяни зможуть вирішувати питання, які турбують кожного: об’єднуватись для вирішення соціальних проблем та питань благоустрою; відслідковувати, куди саме витрачаються бюджетні кошти; долучатись до планування витрат бюджетів. Пілотними майданчиками для проведення конкурсу є Вінницька, Дніпропетровська, Волинська та Одеська області.
Формат конкурсу складатиметься з кількох етапів: оголошення конкурсу в регіонах та відповідне навчання для зацікавлених команд, потім в рамках креативних вікендів проходитиме презентація та відпрацювання проектів, визначення ідей-переможниць, які команди потім доопрацьовуватимуть з менторами перед фінальною презентацією на національному етапі. Внесок бізнес-партнерів конкурсу передбачає надання продуктів та послуг компанії, експертної підтримки та менторингу. Перші креативні вікенди для відбору команд заплановані на червень 2016 року (за новинами та оголошеннями в рамках конкурсу слідкуйте на facebook.com/EGAPUkraine/.)
"Сьогодні можна впевнено сказати, що влада, бізнес та міжнародні організації об’єднались задля розвитку е-демократії в Україні. Від сьогодні громадські організації або активісти, волонтери або ІТ-спеціалісти зможуть легко прийняти участь у прозорому та ефективному Challenge, отримати нові знання та компетенції, а головне вагому фінансову та технічну підтримку", - повідомив Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань е-урядування.
Партнерами проекту є компанії-лідери ІТ сфери, зокрема IBM, Cisco Systems, De Novo, Intel. Тому їхня роль у проведенні навчання, наданні власних технологій та продуктів для учасників конкурсу є запорукою створення сучасних та інноваційних ІТ-інструментів у сфері е-демократії.
«EGAP CHALLENGE – це прекрасна можливість для підприємців-початківців презентувати свій проект у сфері е-демократії та отримати пораду щодо його подальшого розвитку від провідних експертів галузі. Одне з завдань українського офісу IBM – розширення можливостей для розвитку інноваційного бізнесу в Україні шляхом надання необхідних інструментів та сервісів», - зазначив Пенко Дінев, Директор IBM Україна.
«Зараз в Україні величезний потяг молоді до креативу. Ми бачимо, що вона хоче власними руками творити зміни. В даний час лише технології можуть стати платформою для цих змін», – переконаний Валерій Фіщук, регіональний менеджер представництва Cisco в Україні.
Представляючи внесок компанії в призовий фонд конкурсу, Валерій Макаренко, директор з проектного виробництва De Novo, сказав: "Як лідер хмарного ринку України De Novo надає для проекту EGAP CHALLENGE ресурси Хмари De Novo. Ми віримо, що з допомогою цих обчислювальних потужностей та нашої хмарної лабораторії талановита молодь зможе створити інноваційні сервіси для нової країни".
У своєму виступі Олена Корнієнко, Директор з розвитку бізнесу Intel в Україні, Білорусі та Молдові, повідомила: «Все, що держава робить для своїх громадян, в тому числі, в галузі IT, має бути інноваційним, перевіреним, безперебійно працювати, бути енергоефективним, економічно доцільним. Intel розробляє інновації та має необхідну експертизу щодо технологічної основи таких проектів. Також ми активно підтримуємо інноваторів, які можуть та мають бажання розробляти проекти для своєї країни, тому природньо, що Intel Україна зацікавлений у підтримці конкурсу ІТ-проектів EGAP CHALLENGE».
EGAP CHALLENGE – одна з ініціатив програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа, Фондом Innovabridge, Державним агентством з питань електронного урядування та партнерами за підтримки Швейцарської Конфедерації. Програма спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні.
13 декабря 2019 г в Киеве Состоялось итоговое ежегодное мероприятие года - Новогодний CIO-Jazz, где у участники познакомились с опытом коллег, пообщались с компаниями, представляющими новые технологии, а также приняои участие в традиционной дискуссии в стиле IT-Jazz на тему Изменения VS Стабильность ( "Изменения невозможн (ы/а) стабильность!" - где запятая? :) ).
Конференц-часть CIO-Jazz состоялась в Бизнес-школе КРОК, а Новогодняя вечеринка, как всегда, в Бочке на Крещатике.
23 октября 2019 года г.Киев (10.00-17.30). срстоялся осенний MBA IT-Jazz - уникальное мероприятие, практическая конференция, направленная на повышение уровня владения управленческими навыками и способствующая росту личной и профессиональной эффективности ИТ-руководителя.
С 1 октября 2019 года стартует программа по обеспечению технических ВУЗов Украины новейшим программным обеспечением для разработки радиочастотных (РЧ) и сверхвысокочастотных (СВЧ) устройств NI AWR Design Environment.
Цель программы - обеспечить возможность использования студентами современных решений NI AWR, показать преимущества работы в легальном программном обеспечении.
Компания Moyo - крупнейшая сеть магазинов электроники, бытовой техники и других потребительских товаров, совместно с Softprom by ERC - Advanced Consulting Partner в сети Amazon Web Services, объявили об успешной реализации ИТ-проекта на платформе AWS. Для стабилизации и увеличения доступности e-commerce платформы было выбрано решение на базе Amazon AWS как альтернатива предыдущему облачному провайдеру.
Для миграции выбрали услуги аренды виртуальных машин и база данных, как сервис. В качестве сопровождающих также подключены сервис Route 53 для управления и защиты DNS, облачное дисковое хранилище для бэкапов.
12 червня Уряд ухвалив постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціонування офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади».
23.11.2018Интервью Андрея Гончаренко (CIO Аптека низких цен) каналу Perceptron. Робот-помощник в обслуживании клиентов / Сложности построения самой большой аптечной сети / Проблема последней мили при подключении интернета / Большая логистика, где управление только на информационном уровне и многое другое...
Более подробно смотрите в интервью Андрея Гончаренко каналу Perceptron.
Лучков Роман, CIO БаДМ: "У меня в карьере было немного компаний, и, несмотря на 20 страниц трудовой книжки, можно выделить три этапа построения карьеры: первая компания в которой я пробаботал 10 лет была телекоммуникационной (Оптима-телеком), вторая - сделала компетенции (qivi.ru - объединенная система моментальных платежей), третья компания в котрой я сейчас работаю, компания БаДМ."
Более подробно смотрите в интервью каналу Perceptron.
Более 10 лет консалтинговой деятельности в области ИТ позволили Владимиру превратить практические примеры в теоретические кейсы как на выступлениях клуба ИТ директоров, так и на отдельную секцию в MBA “Информационный менеджмент”.
Бузмаков Владимир, Председатель Актива Сообщества ИТ-директоров Украины, директор по консалтингу и учредитель консалтинговой компании «Супремум», идеолог и руководитель программы MBA IT (MBA «Информационный менеджмент») в Бизнес-школе КРОК.