16.02.2016
Дев'ята всеукраїнська науково-практична конференція «Нові інформаційні технології в освіті»
11 лютого 2016 року в Києві відбулася науково-практична конференція, присвячена проблемам та перспективам використання інформаційних технологій у підготовці ефективних та потрібних для національної економіки кадрів, підвищення рівня викладання та здобуття професійних навиків майбутніми фахівцями ще в вищих навчальних закладах України.
Біля 300 представників з 120 навчальних закладів зібралися в актовій залі головного корпусу Київського національного університету ім. Т.Шевченка для обговорення ролі ІТ в освіті, впровадження професійних стандартів, співпраці ІТ-компаній з навчальними закладами, зокрема використання рішень "1С:Підприємство" у підготовці спеціалістів технічних та економічних спеціальностей.
Організували конференцію: компанія «Скайлайн Софтвер» спільно з Київським національним університетом ім. Т.Шевченка. Захід пройшов за підтримки Міністерства освіти на науки України.
Конференцію відкрив заступник Міністра освіти і науки Стріха С.М. Він привітав учасників робочої зустрічі та підкреслив важливість IT-сектору в формуванні потужності нашої держави: "ІТ-галузь в Україні є найбільш динамічною і саме з нею пов'язано велику кількість історій успіху, якими ми можемо пишатися". Максим Віталійович також звернув увагу на першочергові завдання, які стоять сьогодні перед освітянами: це поліпшення якості освіти в ІТ, вироблення нових стандартів використання інформаційних технологій та інновацій в освіті загалом; тісна взаємодія навчальних закладів з бізнес-середовищем.
З вітальним словом до учасників звернувся проректор з наукової роботи Київського університету ім. Т. Шевченка Мартинюк В.С., який відмітив важливість проведення подібних заходів, направлених на зміцнення співпраці освітян та бізнесу, впровадження в навчальний процес сучасних інформаційних технологій.
Ділову частину конференції розпочав директор «Скайлайн Софтвер» Мазур Вадим Броніславович, в своїй презентації він представив освітні ініціативи, які на сьогоднішній день уже реалізовані партнерами 1С:Франчайзі, а також намітив нові напрямки співпраці з навчальними закладами, удосконаленню використання програм «1С:Підприємство» та сервісів 1С:ІТС Україна в учбовому процесі.
В ході конференції відбулася дискусія щодо запровадження професійних стандартів, в якій прийняли участь представники влади, викладачі-науковці, експерти.
Голова Ради з конкурентоспроможності ІКТ України Лисицький І.В. відмітив, що є підтримка з боку державницьких установ та певні напрацювання в розробці професійних стандартів для ІТ галузі, а саме на сьогоднішній день вже розроблено 5 ключових стандартів.
Сергій Марцинюк, методист-експерт "1С", поділився напрацюваннями в області професійних стандартів таких спеціальностей, як "спеціаліст з інформаційних систем" та "керівник проектів в області інформаційних технологій".
В ході конференції для учасників були проведені практичні майстер-класи. Майстер-клас з використання універсальних схем обліку у прикладних рішеннях "1С:Підприємство для України" провела методист рубрики ІТС "Методична підтримка "1С:Підприємства 8" Людмила Постнікова. Чималий інтерес у слухачів викликав практичний кейс Ірини Столярчук, керівника ЦСН "Проком", в якому вона продемонструвала, як за півгодини створити журнал обліку успішності студентів та аналітичний звіт.
Окрема секція була присвячена обміну практичним досвідом використання ІТ в навчальному процесі. Досвідом створення навчальної лабораторії "Центр компетенцій 1С" поділився Національний університет біоресурсів і природокористування України (м. Київ). Запорізьке вище професійне училище успішно використовує продукти "1С:Підприємства" при підготовці робітничих кадрів під керівництвом науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.
Завідувач кафедри менеджменту і бізнес-моделювання Державного університету телекомунікацій Тупкало В.М. поділився методикою виділення і опису бізнес-процесів для впровадження програмного комплексу.
Учасники конференції могли ознайомитися з методичними матеріалами, книгами по платформі і рішеннях «1С:Підприємство», і при бажанні, придбати їх на конференції.
Для викладачів вищих і середніх навчальних закладів в рамках конференції було організовано безкоштовне тестування «1С:Професіонал» - 3 учасника успішно здали екзамен і отримали сертифікат «1С:Професіонал».
Довідка:
Вже девятий рік підряд в Києві проходить науково-практична конференція для викладачів, методистів, наукових співробітників, яка орієнтована на те, щоб дати можливість представникам освітніх закладів отримати інформацію про тенденції розвитку ІТ-індустрії, про нові рішення «1С:Підприємства 8».
Для навчальних закладів розроблений спеціальний продукт «1С:Підприємства» для використання в навчальному процесі вищих і середніх навчальних закладів України, для навчання викладачів пропонуються пільги, проводяться партнерами-франчайзі заходи для студентів – «Дні 1С:Кар’єри».
Фотографії:
Детальніше: http://www.1c.ru/ukraina/news/pressrelise.jsp?id=1736