15 березня 2014 року Київський національний університет культури і мистецтв як виш-співорганізатор приймав регіональний очний етап Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій ІТ-Universe. Участь в 4-ох конкурсних програмах взяли 85 студентів – переможців заочного етапу з таких навчальних закладів Центрального регіону України (Вінницької, Житомирської, Київської, Черкаської, Чернігівської областей):
- Бердичівський коледж промисловості економіки та права
- Європейський університет
- Житомирський військовий інститут ім. С.П. Корольова Державного університету телекомунікацій
- Київська академія «Крок»
- Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана
- Київський національний лінгвістичний університет
- Київський національний універистет технологій та дизайну
- Київський національний університет будівництва і архітектури
- Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
- Київський національний університет культури і мистецтв
- Київський технікум готельного господарства
- Коледж інформаційних систем і технологій Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана
- Львівська філія Київського національного університету культури і мистецтв
- Національний авіаційний університет
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
- Національний університет «Києво-Могилянська академія»
- Харківська національна академія міського господарства
- Чернігівський національний технологічний університет
Відкрила олімпіаду завідувач Кафедри комп’ютерних наук КНУКіМ Олена Чайковська: «ІТ-Universe – це найпрестижніша та наймасштабніша у країнах СНД міжнародна студентська олімпіада у галузі інформаційних технологій для студентів вищої і середньої професійної освіти. Щорічно в ній беруть участь тисячі студентів з України, Росії, Казахстану та Білорусі».
Голова національного оргкомітету Володимир Бузмаков зазначив, що ключовим аспектом олімпіади – є гуртова робота бізнесу, освіти і соціально-активних ІТ-спільнот над завданням підвищення якості системи підготовки молодих ІТ-фахівців, а також підтримка активної і талановитої молоді.
Перед учасниками виступили і представники компаній-організаторів конкурсів Сергій Устенко «D-Link-Україна» та Ігор Стефурак «Бізнес-акселератор GrowthUP». Сергій Устенко наголосив, що конкурсні програми ІТ-олімпіади – є унікальними, адже практичні завдання для учасників розробляють спеціалісти провідних ІТ-компаній, а перемога в конкурсах дає шанс студентам заявити про себе, як про фахівців у сфері ІТ. Для багатьох переможців це можливість пройти практику у провідних компаніях світу або працевлаштуватись за фахом, реалізувати свої навички та вміння, поспілкуватись із провідними ІТ-фахівцями й обмінятися досвідом.
Представник компанії «Бізнес-акселератор GrowthUP» Ігор Стефурак розповів, що «Залізний підприємець» – це міжнародний студентський конкурс, в ході якого учасники, об’єднані в команди, розглядають можливі застосування нової технології або сервісу, обирають найбільш перспективний продукт, опрацьовують бізнес-модель і роблять яскраву презентацію пропонованого рішення.
Змагання регіонального етапу олімпіади проводились протягом 4-ох годин із таких напрямів:
- Конкурс «Програмування 1С: Підприємство 8»;
- Конкурс «Використання 1С:Бухгалтерії 8»;
- Конкурс компанії D-Link «Протоколи, сервіси та обладнання»;
- -гра для студентів «Залізний підприємець».
Переможці конкурсів «Програмування 1С: Підприємство 8», «Використання 1С:Бухгалтерії 8», «Протоколи, сервіси та обладнання» будуть визначені міжнародним оргкомітетом за результатами виконання учасниками конкурсних завдань і запрошені на національний фінал олімпіади.
У конкурсі «Залізний підприємець» взяли участь 14 команд. Київський національний університет культури і мистецтв був представлений командою Кафедри комп’ютерних наук Факультету економіки та інформаційних технологій під керівництвом завідувача кафедри Чайковської О.А. (Глушко Тетяна, 4 курс, гр. КН-20, Ганжа Андрій, Білицька Ольга, Мухоїд Вікторія, Калипов Володимир, 2 курс, гр. КН-22) та командою Львівської філії КНУКіМ під керівництвом викладача Гіссовського В.Б. (Диркавець Мар’яна, Гіссовська Уляна, Калічинський Назар, Гриньків Максим, гр. КТ-20, спеціальність «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж»).
Обидві наші команди увійшли до числа 5-ти команд із найвищими балами. Команда Кафедри комп’ютерних наук була відзначена за найкращу презентацію, а команда Львівської філії – за оригінальну бізнес-ідею. Компанія-організатор конкурсу «Бізнес-акселератор GrowthUP» запросила наші команди до участі в найбільшому форумі інтернет-діячів iForum 2014, який відбудеться у квітні 2014-го року в Міжнародному виставковому центрі (м. Київ).
Путівку до фіналу отримала збірна команда Національного авіаційного університету та Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Вітаємо наших колег і готові до боротьби у наступному році.
Учасники олімпіади, оргкомітет, представники ІТ-компаній відзначили потужну матеріально-технічну базу КНУКіМ і креативний підхід до вирішення організаційних питань. А студенти-учасники коледжів, технікумів та училищ ще й змогли взяти участь у Дні відкритих дверей, який цієї суботи проходив у КНУКіМ. Все це зробило перебування учасників олімпіади у Київському національному університеті культури і мистецтв комфортним і незабутнім.
Особлива подяка інженеру-програмісту Кафедри КН Куцу Олександру за технічне обслуговування, налаштування та безперебійне функціонування комп’ютерних класів під час проведення ІТ-Олімпіади.